בעיות אין אונות בגיל צעיר ואיך פותרים אותן

תוכן עניינים

תפקוד לקוי של זיקפה הוא כנראה הנושא הקשה והרגיש ביותר שמטופל גבר יצטרך לדון בו עם הרופא שלו, במיוחד עבור מטופל בשנות ה-20 וה-30 לחייהם. הסטיגמה והסרבול החברתיים הכוללים במצב זה יכולים להוריד את ההערכה העצמית של האדם ולהפוך למחסום בפני התחלת השיחה הזו.

 

גברים צעירים רבים עם בעיות זיקפה עשויים להרגיש שזה בלתי אפשרי שלמישהו בגילם יש את התסמינים הללו. עם זאת, כ-20% מהגברים בשנות ה-20 לחייהם ו-30% מהגברים בשנות ה-30 סובלים מתסמינים קלים עד בינוניים לפחות של בעיות זיקפה.

 

למרבה המזל, הרופאים מודעים ומוכנים לחלוטין לנהל את הדיון הזה עם המטופלים הגברים ולחקור ביסודיות את כל הסיבות הרפואיות/פיזיות ופסיכולוגיות/רגשיות. אתם יכולים לקבוע פגישה בכל עת כדי לדון בסימפטומים שלהם, או לכל הפחות, להעלות זאת במהלך פיזי שנתי. המפתח הוא שהמטופל ירגיש בנוח לדון בנושא זה עם הרופא שלהם. אני מקווה שהמידע המוצג במאמר זה יעזור לעשות בדיוק את זה.

 

שלושת המרכיבים של התפקוד המיני הגברי הם:

עניין ורצון לפעילות מינית (ליבידו)

היכולת להשיג ולתחזק זקפה

יכולת השפיכה והשיא (אורגזמה)

הצורה הנפוצה ביותר של אין אונות ומה שאנו נתקלים בעיקר היא מספר 2, חוסר היכולת לקבל זקפה בכלל, או לקיים זקפה שתהיה איתנה וגדולה מספיק ותחזיק מעמד באמצעות שפיכה.

 

במהלך ההערכה הראשוניתשל בעיות זיקפה  תמיד נחקור ונשלול תחילה את הגורמים הרפואיים לתסמינים אלה. סיבות רפואיות או פיזיות נפוצות בדרך כלל ייחודיות לגברים מבוגרים (מעל גיל 40) כוללות סוכרת, מחלות לב וכליות, לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה וטסטוסטרון נמוך. מסיבות אלה, הטיפול ב-ED מכוון לטיפול ישיר במצבים רפואיים אלה תחילה.

 

אין אונות ובעיות זיקפה אצל צעירים בגילאי 20-30

עבור גברים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם, סיבות רפואיות או פיזיות נפוצות כוללות השמנת יתר, שימוש באלכוהול, עישון סיגריות, תופעות לוואי תרופתיות, מחלה נוירולוגית, מחלת פיירוני (עקמומיות לא תקינה של הפין) ופגיעה בפין. בהתבסס על הערכה רפואית זו, הרופא יוכל לעזור לך לגבש תוכנית לטיפול בתסמיני אין אונות שלך על ידי התמקדות בהרגלי חיים טובים יותר.

 

בסופו של דבר, עבור גברים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם, תסמיני אין אונות נובעים לרוב מסיבות פסיכולוגיות או רגשיות המתבטאות בחרדת ביצוע. כפי שצוין קודם לכן, הצורה הנפוצה ביותר של בעיות זיקפה היא השגת ושמירה על זקפה, וזו בדרך כלל מופיעה כאשר מקיימים יחסי מין פומיים, נרתיקיים ו/או אנאליים עם אדם אחר, וייתכן שלא מופיעה עם אוננות עצמית. בדרך כלל זהו רמז ראשוני לכך שהגורם העיקרי לתסמינים אלו הוא פסיכולוגי/רגשי.

 

סיבות נפוצות להפרעות זיקפה בגיל צעיר

חרדת ביצוע במהלך יחסי מין יכולה להיות מיוחסת בעיקר לבעלות בן זוג חדש, עלייה בגורמי לחץ חיים נפוצים, וחרדה ודיכאון לא מאובחנים ו/או לא מטופלים. הרופא יכול לעזור להתחיל את הטיפול בחרדה ו/או דיכאון. פיתוח מנגנוני התמודדות נכונים, שימוש במערכות תמיכה לחברים ובני משפחה, פנייה למטפל ונטילת תרופות יכולים לעזור לתקן את המצבים הללו ובסופו של דבר לטפל בבבעיה.

 

טיפול באין אונות ובעיות זיקפה

דרכים נוספות שבהן אנו יכולים לעזור בטיפול בתסמיני אין אונות כוללות דיון מפורט על הרגלי האוננות העצמית והפורנוגרפיה שלך ומעבר על תרגילי קיגל מתאימים. ישנן גם תרופות (כגון ויאגרה וסיאליס) אותן ניתן לרכוש באתר הרשמי של קמגרה ישראל. צורות טיפול אחרות  בין אם במרשם או ללא מרשם (מומלץ להיעשות בפיקוח אורולוג) כוללות טיפול חלופי בטסטוסטרון, שימוש במכשירי זקפה ואקום והשתלת פין.

 

עם סבלנות במציאת הטיפול המתאים לך, ניתן להתגבר על המכשולים שהפרעות זיקפה מביאות לחיי המין שלך.

פנס
פנסי עבודה

פנסי עבודה הפכו לכלי חיוני ונחוץ עבור מגוון רחב של אנשים, הן בהיבט המקצועי והן בחיי היומיום. עבור בעלי מקצוע כגון בנאים, מכונאים, חשמלאים ואנשי תחזוקה, פנס עבודה איכותי מהווה כלי עבודה הכרחי המספק תאורה ממוקדת וחזקה באזורי עבודה חשוכים או בתנאי תאורה ירודים. שימוש בפנס עבודה מתאים יכול לשפר משמעותית את יכולת הראייה והדיוק של העובדים, ובכך להגביר את הפרודוקטיביות והיעילות שלהם, גם כאשר העבודה מתבצעת בשעות הלילה או במקומות מאתגרים.

אירוע עסקי
איך נדע שמדובר במנחה אירועים מתאים לאירוע?

הרי כולנו מכירים את התחושה הזו. אנחנו מגיעים לעוד איזה אירוע עסקי או משהו דומה ומוצאים את עצמנו יושבים שעות, בין הרצאות של מי שחושבים את עצמם יתר על המידה, בעיקר חושבים על האוכל מקבלת הפנים או על מה נעשה כאשר נגיע הביתה.

מטבח
כך תהפכו את המטבח שלכם למקצועי ומוכן לעבודה

הפיכת המטבח הביתי למקצועי ויעיל יותר היא משימה מאתגרת אך מתגמלת. עם התכנון, הארגון והציוד הנכון, תוכלו ליצור סביבת עבודה אופטימלית שתהפוך את חווית הבישול שלכם למהנה ומספקת יותר, ולא משנה כמה שעות אתם נוהגים לבלות במטבח.

מצלמות אבטחה
מצלמות אבטחה ביתיות: אלו המקומות שכולם בוחרים למקם בפנים ובחוץ

בתקופה בה אנו חיים, כולנו כבר מבינים היטב את החשיבות של מיגון הבית הפרטי שלנו. כאשר אנו מדברים על מיגון הבית ואבטחתו, אחד הצעדים הראשונים והמתבקשים ביותר יהיה התקנת מצלמות אבטחה ביתיות. הטכנולוגיה המתקדמת ממנה אנו נהנים בתחומי החיים השונים, הביאה גם את מצלמות האבטחה הביתיות לרמה גבוהה מאוד. אך מה שווה מצלמת האבטחה הביתית שלכם, משוכללת ככל שתהיה, אם היא לא מתעדת את המקום הנכון?