דרכים להשגת מימון לפתיחת עסק חדש – המדריך המלא

תוכן עניינים


אם מסתכלים מקרוב, הכלכלה הישראלית מושתתת ומתבססת על עסקים קטנים ובינוניים. ברחבי העולם ידועה האימרה שישראלים הם יצירתיים ביותר, ואכן בהתאם לכך, ישראלים רבים לא חוששים מפתיחת עסקים קטנים ובינוניים במטרה להגשים את חלומם ואת עתידם המקצועי. בתוך כך, לא משנה אם מדובר בעסק שעוסק בממכר מזון או ממכר ציוד הנעלה, הדבר הבסיסי ביותר שצריך הוא מקורות מימון.

מרבית האנשים שמעוניינים לפתוח עסק לא מסוגלים לעשות זאת בכוחם, ועליהם לחפש מקור שייתן להם את ההון הראשוני, שיהווה "בוסט", קפיצת המדרגה שלה הם זקוקים כדי להתחיל את הפעילות השוטפת של העסק ולהתחיל להגשים את חזונם המקצועי, ובהתאמה להרוויח כסף. רבים לא נולדו עם מקורות הכנסה זמינים, ולכן יש ישראלים שמוותרים על החלום להקים עסק משל עצמם ובוחרים להיות שכירים.

 

החשיבות של בחירת מימון

בחירת המימון היא נושא קריטי לפתיחת בית העסק שלכם. ללא מקור מימון, ככל הנראה לא תוכלו לפתוח את העסק שלכם, לקדם אותו ולהתחיל את הפעילות העסקית. כמו כל מוצר בשוק, קיימות גם אפשרויות מימון שונות ויש חשיבות מכרעת להבין את ההבדלים ביניהן לפני שבוחרים. למה החשיבות אתם שואלים? ובכן, מדובר בסכומים גדולים מאוד, ולכן להתחייבות שתיקחו על עצמכם תהיה משמעות בהמשך, שתתבטא ביכולת הפירעון שלכם, קרי היכולת לפדות את ההלוואה שאתם נוטלים. וכפי שאנו מכירים, עדיין אף אחד לא ויתר על הכסף שמגיע לו מאלטרואיזם. לכן, חשוב ביותר לבחון, להשוות ולברר מהן אפשרויות המימון השונות שעומדות בפניכם לפני שאתם נוטלים הלוואה.

 

ארבע דרכים להשגת הלוואה לפתיחת בית עסק חדש

– הלוואה מהבנק

הדרך המסורתית להשגת מימון היא נטילת הלוואה מאחד הבנקים. יש לדעת שגם בין הבנקים יש שונויות בין ההלוואות שכל אחד מהם יתנו לכם, אך ככלל מדובר בתנאים דומים האחד לשני שיבחנו את היחס בין גובה ההלוואה שלכם לבין לדירוג האשראי שלכם, ופרמטרים נוספים ואחרים. מוסד הבנקאות הוא מוסד קלאסי, ויש שיגידו מיושן, ולפיכך הוא לא יהיה מוכן להתגמש מול אנשים שלא עומדים בתנאים שהוא קובע.

– מימון מקרוב משפחה או מחברים

אפשרות אחרת למימון לפתיחת בית עסק, היא נטילת הלוואה מקרובים או מחברים. ככל הנראה שהתנאים של ההלוואה יהיו חבריים, ללא לחץ מיותר ולרוב בלי ריבית. כאשר אתם בוחרים באופציה הזו, אתם יודעים שיש מישהו שמעוניין בהצלחתכם והאינטרס שלו לקבל את הכסף לא סותר את רצונו להצלחתכם. אולם, כפי שציינו קודם, לא לכולם יש קרובים שיכולים לסייע במתן מימון.

– הלוואה בערבות המדינה

אפשרות נוספת שלא כולם מכירים היא הלוואה בערבות המדינה. מדובר בפתרון שנועד לפתור כשל שוק, לפיו למרות שמרבית העסקים במדינה הם עסקים קטנים, בנקים לא יהיו מוכנים לתת להם מימון. הלוואה זו מתבססת על קרן של משרד הכלכלה ומשרד האוצר שנועדה לתת בטחונות להלוואות לעסקים קטנים ועסקים בינוניים. גם הלוואה זו ניתנת על ידי הבנקים הגדולים, אך מי שמאשרת את הזכאות ונותנת בטחונות היא המדינה עצמה. יתרון נוסף הוא שהריביות נמוכות, כאשר טווח ההחזר הוא חמש שנים.

– חברות אשראי וגופים חוץ בנקאיים

אפשרויות מימון אלטרנטיביות לבנקים הן חברות אשראי וגופים חוץ בנקאיים שנותנים הלוואות. לרוב גופים אלו יהיו מוכנים לתת הלוואות למסורבי הלוואות מצד הבנקים. אולם, החסרון המשמעותי הוא שגופים אלו יטו להסכים לממן בתמורה לריבית גבוהה. על כן, נדמה שהפצרון האולטימטיבי במקרים רבים הוא של הלוואה בערבות של המדינה.

פולי קפה למכונה: המפתח לחוויית קפה מושלמת

בעולם הקפה המודרני, איכות הקפה שאנו שותים תלויה במידה רבה בפולי הקפה שאנו בוחרים למכונת הקפה הטוחנת שלנו. עבור בעלי מכונת קפה מקצועית, בחירת הפולים הנכונים היא קריטית להפקת הטעם העשיר והארומה המשכרת שכולנו מחפשים בכוס הקפה שלנו.

DIGITAL MARKETING
טקטיקות שיווק דיגיטלי בגוגל: שדרוג הביצועים של העסק שלך.

הטמעת אסטרטגיות שיווק דיגיטליות יעילות ב-Google יכולה לשפר משמעותית את הנוכחות והנראות של העסק שלך באינטרנט. על ידי שימוש בכלים כגון Google Ads, אופטימיזציה של SEO ושיווק במדיה חברתית, אתה יכול למקד לקהלים ספציפיים ולהוביל תנועה לאתר שלך.

חלוקי נחל לגינה
חלוקי נחל לגינה – איך לשדרג את העיצוב החיצוני בקלות

דמיינו שאתם הופכים את הגינה שלכם ממרחב חיצוני פשוט למקום מפלט קסום שבו כל צעד הוא מסע בנוף שופע יופי והרמוניה. חלוקי נחל לגינה, עם שורשיהם הצנועים ופלטת הצבעים המגוונת שלהם, מציעים יותר מסתם פתרון מעשי לגינון; הם אורגים נרטיב של אלגנטיות הטבע ממש בחצר האחורית שלכם.