מי יכול להוציא דרכון רומני?

תוכן עניינים

מאז הצטרפות רומניה לאיחוד האירופי בשנת 2007 חלה נהירה של ישראלים ממוצא רומני שרצות למצות את זכאותם כחוק, ולקבל אזרחות רומנית שבסופו של דבר תוביל לדרכון רומני. דרכון זה הינו בעל יתרונות רבים ומשמעותיים כמו אפשרות למגורי קבע בחו"ל, עבודה חוקית במדינות האיחוד האירופי, מגוון הטבות וזכויות סוציאליות, מעבר חלק בין המדינות, לימודים בחינם או בסבסוד משמעותי במוסדות אקדמיים נחשבים באירופה ועוד. בטווח זמן סביר של שנה עד שנתיים וחצי (תלוי במבקש ובסיטואציה האישית שלו) תוכלו לממש את זכאותכם לדרכון רומני עבורכם, דרכון רומני לילדים שלכם וליהנות ממגוון היתרונות שלו.

מי זכאי למעשה לדרכון רומני?

על פי החוק הרומני הזכאות לדרכון רומני היא עבור מי שנולד ברומניה, לרבות באזורים מסוימים שהיו בעבר בשליטת רומניה ו3 דורות אחורה – יהיו זכאים לאזרחות רומנית ובסופו של דבר גם לדרכון רומני. לדוגמה: אם אדם נולד ברומניה בשנות ה20 של המאה הקודמת, לאחר הקמת המדינה הם עלו למדינת ישראל, נולדו להם ילדים, אלה התבגרו וגם להם נולדו ילדים – אותם ילדים יהיו זכאים לאזרחות רומנית. אותו אזרח שנולד ברומניה בשנות ה20 שהיה זכאי לאזרחות רומנית, גם ילדיו, ילדיהם והילדים של ילדיהם יהיו זכאים לאזרחות רומנית. שימו לב כי בני/בנות הזוג של אזרחים רומנים אינם זכאים לאזרחות רק מכוח העובדה שהם נשואים כחוק לאזרחים רומנים, זאת כיוון שהחוקים ברומניה מכירים בקשר דם בלבד על מנת להעניק את הזכאות. בני הזוג כן יוכלו לקבל אשרת שהייה ברומניה ולחיות עם בני הזוג שלהם וכך גם הילדים. לאחר מספר שנים יוכלו להגיש בקשה לאזרחות גם הם בהתאם לחוקים במדינה.

אל מי פונים כדי לבדוק את הזכאות ואיך ניתן להתחיל בהליך המימוש?

התהליך לקבלת אזרחות הינו מורכב וסבוך, מצריך החתמת משרד החוק/משרד הדתות בחותמת אפוסטיל, תרגום המסמכים לשפה הרומנית והגשתם ברומניה לרשויות המקומיות דרך עורכי דין מקומיים. על כן, לא מומלץ לעבור את התהליך הזה לבד. חשוב יהיה לבצע אותו עם חברה מקצועית ומנוסה, שהנפיקה כבר אלפי דרכונים רומנים ותוכלו לספק לכם את השירות ברמה הגבוהה ביותר, להדריך אתכם בתהליך ולסייע לכם לעבור אותו בהצלחה ובמהירות האפשרית.

מה עושים במידה ואין לנו את המסמכים?

לעתים קשה להמציא את המסמכים הרלוונטיים, במיוחד כאשר צריך למצוא הוכחות לידה של אנשים שכבר אינם בין החיים. במקרה כזה חברתנו המקצועית תסייע לכם בהליך הנפקת המסמכים הנדרשים, במיוחד הנפקת תעודת לידה ישירות ברומניה, שתאפשר לכם להתחיל את התהליך ולהציג את הזכאות שלכם לקבלת הדרכון הרומני.

איך ניתן לבדוק את הזכאות שלנו לדרכון רומני?

כל שאתם צריכים הוא לפנות אלינו באתר או בטלפון ובמהלך השיחה הראשונה נשאל אתכם מספר שאלות ונאבחן את הזכאות שלכם או פוטנציאל הזכאות בהתאם לחוק הרומני. בדיקת הזכאות הינה ללא תשלום וללא התחייבות.

google
המדריך האולטימטיבי לקידום אתרים: אסטרטגיות להגברת הנוכחות שלך באינטרנט

קידום אתרים חיוני להגברת הנוכחות שלך באינטרנט ולהגעה לקהל רחב יותר. השתמש בטכניקות SEO כדי לשפר את הנראות של האתר שלך במנועי חיפוש כמו גוגל. קידום אורגני באמצעות תוכן איכותי וקישור חוזר הוא חיוני להצלחה ארוכת טווח, בעוד שקידום ממומן יכול לספק דחיפה מיידית לתנועה. על ידי שילוב של אסטרטגיות אלו, תוכל להגביר את הנראות של האתר שלך ולמשוך יותר לקוחות פוטנציאליים לעסק שלך.

תופעה מדאיגה באירופה

תופעה חדשה מדאיגה אזרחים רבים ברחבי אירופה המתלוננים שאנשים זרים דוקרים אותם באמצעות מחטים. רבים מהם התלוננו שחשו ברע אחרי הדקירה. וחלקם גם איבדו את

קרב נוסף בין פוטין לזלנסקי.

חשש למשבר מזון עולמי בעקבות המלחמה בין רוסיה לאוקרינה בשל מחסור בחיטה שתקועה במחסנים. נשיא אוקראינה מזהיר מתמותה של מיליונים בעקבות המחסור.