Raspberry PI

תוכן עניינים

   המחשב הקטן פורץ הדרך – Raspberry PI

הפיתוח הבריטי בתחום פתרונות מחשוב, הפך ללא ספק פורץ דרך. את המחשב הקטן והזול הזה, פיתחו באנגליה, כאשר המטרה הראשונה של הפיתוח הספציפי הזה הייתה, קידום החינוך במדעי המחשב, מה שיאפשר לאנשים מכל רובדי הגילאים ללמוד את תוכנות המחשב באופן פרקטי פשוט ונוח. ישנם מאפיינים שונים למחשב הקטן הנקרא בשמו המוכר יותר  Raspberry PI. הוא מכיל חיישנים  ואביזרים שונים וכן, גם במובן הפיזי, הוא מסוגל להדליק אורות, לנפח בלונים, לירות חפצים זעירים והכל בשיא הקלות והמהירות. היתרונות הנוספים של מחשב קטן הם,הפעלת מערכת בית חכם. מחשב קטן, זול וחכם זה יכול להפעיל מכשירי חשמל בביתכם כאשר הוא פועל כשרת ווב.

מחיר זול למחשב קטן וחכם

בתקופת הקורונה, כאשר היה מחסור בבית בעמדות עבודה, אנשים גילו את מחשבי כרטיס – RASPBERY PI חיברו אותו לטלוויזיה או למסך פנוי אחר שהיה בביתם, ונהנו מעמדת עבודה שאף תומכת בזום.  חשוב לציין כי מחשב קטן וגאוני זה, ניתן לחבר גם ל- OFFICE וכן לשרת DNS. ניתן לרכוש את המחשב החכם עם  זיכרון של ג'יגה בייט 1 או עם 8 גיגה בייט.  בשנים האחרונות, מחשב קטן וחכם מסוג זה, הפך למאוד פופולארי ורבים עושים  בו שימוש.  היום גם בתקופת המלחמה כאשר מכללות ואוניברסיטאות באזורי הדרום והצפון עובדים באמצעות הזום, סטודנטים רבים מוצאים במחשב הקטן והיעיל שימוש רב.

המאפיינים הייחודיים של Raspberry PI

למחשב הקטן   Raspberry PI – היבואן הרשמי בישראל אפשר למצוא מאפיינים ייחודיים כגון:

  • גודלו של המחשב הקומפקטי, הוא כשל כרטיס אשראי, מה שגורם לו להיות ממש  מתאים ביותר לפרויקטים שהמקום בהם מוגבל.
  • ניתן לעשות במחשב ,שימוש רב תכליתי למגוון רב של יישומים כמו לדוגמא, גלישה ברשת ועד להפעלת שרתים ולשליטה בחומרה.
  •   במחשב זה, ישנם פינים מסוג GPIO, אשר מאפשרים לכם לחבר ולשלוט חומרה חיצונית ולכן, הוא הפך לנפוץ בקרב חובבי אלקטרוניקה ורובוטיקה בשית DO IT YOURSELF.
  • מחשב זה, כולל גרסה של מערכת הפעלה LINUX, אשר מותאמת לחומרה.
  • ישנם המון מדריכים, פורומים ומשאבים זמינים, מה שמאפשר לקהילה הגדולה שרכשה מחשב חכם זה, בסיוע פתרונות של כל בעיה.

התקנה פשוטה של מחשב מסוג Raspberry PI

גם ההתקנה של מחשב חכם מסוג   Raspberry pi  היא די פשוטה, כרטיס הזיכרון, מופיע כדרייבר ואז, ממשיכים בהתקנה בעזרת כלי אשר נקרא  Raspberry Pi Imager , זוהי בעצם תוכנה קטנה שמתקינים על המחשב והיא זו אשר דואגת לצרוב את מערכת ההפעלה שאתם בחרתם על כרטיס הזיכרון שלכם. עבודת ההתקנה ממש לא מורכבת ויש להמתין בעת התקנת התוכנה, עליכם לבחור את מערכת ההפעלה המועדפת עליכם ואת התיקייה. יש להמתין ברגע שההתקנה מסתיימת ואז, עליכם פשוט לנתק את כרטיס הזיכרון ולחבר אותו לרסברי.

לסיכום

מי שמחפש פיתרון זול ויעיל מאין כמוהו, מומלץ שירכוש את רסברי פי אי, אז יש לדעת כי בחירה זו עשויה להיות מצוינת.

קריפטו
קורס קריפטו מומלץ למתחילים

עולם הקריפטו הוא עולם שמאפשר לכל אדם שמעוניין לבצע בו השקעות שונות. כמובן שמסחר בקריפטו ללא ידע על העולם הזה ועל כל מה שהוא כולל בו, עלול לגרום בעיקר להפסדים למשקיע. בכדי להשקיע בצורה נכונה בקריפטו, חשוב ללמוד את כל מה שחשוב על מסחר בקריפטו. כיום ניתן למצוא קורסים שונים הרלוונטיים לצורך למידה על עולם הקריפטו כולל כל המושגים שהוא מכיל בו, על מסחר נכון בו ועוד. ניתן למצוא קורסים הרלוונטיים למתחילים בתחום, אשר אין להם עדיין נגיעה לעולם הזה, או למתקדמים יותר, אשר כבר סוחרים בקריפטו, אך רוצים לרכוש ידע וכלים שיאפשרו להם לעשות את זה בצורה יעילה ורווחית יותר. אם אתם מחפשים קורס קריפטו למתחילים, כדאי שתדעו כיצד בוחרים אותו בצורה נכונה.

איש מחזיק הרבה כסף
עבודה קשה משתלמת: הזדמנויות תעסוקה עם משכורות גבוהות ומתגמלות

בשוק העבודה המהיר והדינמי של היום, החיפוש אחר הזדמנויות תעסוקה בעלות שכר גבוה ומתגמל הוא מבוקש ונפוץ. למרות שסיפוק ממקום העבודה ואיזון בין עבודה לחיים הינם הכרחיים, התגמולים הכספיים שמציעים מקצועות מסוימים יכולים להשפיע באופן משמעותי על בחירת הקריירה.

שייק
כל מה שאתם צריכים לדעת על שייק חלבון

שייק חלבון הוא מרכיב חשוב בתזונה של חובבי כושר וספורטאים מקצוענים. הם מציעים דרך נוחה להגביר את צריכת החלבון, לתמוך בצמיחת שרירים, לסייע בהחלמה ולקדם בריאות כללית.