הסוגיות העיקריות שתתקלו בהן במסגרת הליכי גירושין

תוכן עניינים

הליכי גירושין כוללים סוגיות רבות, וביניהן: עריכת הסכם גירושין, פתיחת תיק גירושין, תביעת גט בבית הדין הרבני, גירושין ברבנות, תביעה להתרת נישואין, תביעה למזונות אישה, תביעה למזונות ילדים, תביעה לזמני שהות עם הילדים, תביעה לחלוקת רכוש בין בני זוג, סעדים דחופים, צווי ביניים ועוד.

גירושין

גירושין בהסכמה

כל עורך דין לענייני משפחה יספר לכם כי אין סיפוק גדול יותר מהובלה של בני זוג לפרידה וגירושין שבבסיסה הבנות והסכמות משותפות. ממלחמות הגירושין אף אחד לא יוצא נשכר, ולעולם מומלץ לתת פתח לגירושין בהסכמה. ההליך יהיה מהיר יותר, המשקעים יהיו קטנים יותר והכי חשוב – הילדים יקחו דוגמא לחיים מההורים שלהם ויבינו שכישלון זוגי לא חייב להיות מלווה בשנאה ומלחמות.

הסכמי ממון והסכמי חיים משותפים

בני זוג רשאים לערוך ביניהם הסכם ממון או הסכם חיים משותפים, ולקבוע מראש, בהסכמה כיצד יחלקו את הרכוש במקרה של פרידה. הסכם ממון יכול לחסוך לבני הזוג התדיינויות מיותרות, כסף רב וזמן יקר, במקרה של פרידה.

הסכמי הורות משותפת

הסכמי הורות משותפת מיועדים להורים שאינם בני זוג, אך מבקשים להרות ולהביא יחד ילד לעולם. הסכם הורות משותפת יגע בכל הסוגיות הרלוונטיות לילדים, חלוקת נטל המזונות, זמני השהות, סוגיית האחריות ההורית, חלוקת נטל התפקידים של כל הורה, אופן החינוך של הילד וכו'.

תביעות אבהות

בישראל לא ניתן לבצע בדיקת רקמות להוכחת אבהות, מבלי לקבל היתר של הערכאה השיפוטית המוסמכת. תביעת אבהות תוגש במקרים בהם אדם מבקש להוכיח את אבהותו, או לשלול אותה. כך למשל כשעולה תביעת מזונות כנגד אדם שטוען כי אינו אבי הילד.

הליכים לפי אמנת האג (החזרת ילדים חטופים)

הליכים לפי חוק אמנת האג (החזרת ילדים חטופים) התשנ"א-1991, הם הליכים להשבת ילד שנלקח לחו"ל ללא הסכמת ההורה השני, בחזרה לחיק ההורה הדואג להם בבית.

הליכי ירושה

תחום הירושות והצוואות הוא תחום בולט ורחב גם כן, בו עוסק עורך דין לענייני משפחה. התחום כולל צו ירושה, צו לקיום צוואה, הסכמים בין יורשים, הליכי התנגדות לצו ירושה או צו קיום צוואה במקרים בהם עולות טענות כנגד הצוואה או אופן חלוקת העיזבון וכו'.

עריכת צוואות

צוואה היא מסמך משפטי הקובע כיצד יחולק העיזבון של אדם לאחר מותו. בית המשפט מייחס חשיבות רבה לרצונו האחרון של אדם, ונוהג לבצע אותו כפי שהוא. כך אדם יכול לקבוע בצוואתו כיצד בדיוק לחלק את פרטי הערך היקרים לו, לנשל מצוואתו אנשים שפגעו בו, לתעדף אנשים יקרים לליבו, לקבוע הוראות מיוחדות בצוואה, לדאוג לילדים בעלי צרכים מיוחדים, לדאוג לעסק המשפחתי וכו'.

מינוי אפוטרופוס לבגירים

ניתן להגיש בקשה למינוי אפוטרופוס לבגיר, במקרה שאדם אינו מסוגל לדאוג לענייניו האישיים או הרכושיים. למשל במקרים בהם מדובר באדם קשיש שכבר אינו צלול, כאשר מדובר באדם בעל מוגבלות שלא מאפשרת לו להחליט בענייניו וכו'.

במקרים מסויימים, ניתן להגיש בקשה למינוי תומך החלטות, על מנת לסייע לאדם הזקוק לתמיכה בניהול ענייניו הכלכליים. תומך החלטות בניגוד לאפוטרופוס, אינו מחליט במקום האדם, אלא רק מסייע לו להגיע להחלטות. כמו כן, הוא רשאי לבצע פעולות בשמו, בהתאם להסכם המינוי עליו חתמו הצדדים בבית המשפט.

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך מטרתו לאפשר לאדם לקבוע בעצמו מי יטפל בענייניו במקרים בהם הוא לא יוכל לקבל החלטות בעצמו, באילו עניינים הוא יטפל, ואף לתת הוראות מדויקות על אופן הטיפול בו. למעשה מסמך זה מייתר את הצורך העתידי, שעלול לבוא במינוי אפוטרופוס לבגיר, ומעביר את השליטה לידיים של הממנה.

הנחיות רפואיות מקדימות

טופס הנחיות רפואיות מקדימות בחולה הנוטה למות, מאפשר לאדם לקבוע בעצמו הוראות והנחיות בנוגע להסכמתו או התנגדותו לטיפול רפואי תומך במקרים בהם הוא נוטה למות, ואינו יכול להביע את דעתו.

מסמך הבעת רצון

מסמך הבעת רצון מאפשר להורה או לאפוטרופוס לבגיר, לקבוע מי יחליף אותו כאפוטרופוס, במקרה שהוא לא יוכל לשמש עוד כאפוטרופוס.

הליכי אימוץ

אימוץ ילדים בישראל או בחו"ל, הוא הליך מורכב, המתבצע בהתאם להוראות חוק האימוץ. כאשר אדם מבקש לאמץ ילד, עליו להגיש בקשה למתן צו אימוץ שיינתן רק לאחר בחינת הנסיבות ובחינה מדוקדקת של כשירות ההורה לאמץ את הילד.

הליך לתיקון גיל או שם

בישראל קיימים אנשים שגילם אינו ידוע או שגילם אינו תואם לגילם האמיתי. לגיל יכולה להיות משמעות רבה, החל מזכאות לזכויות בביטוח לאומי הנוגעות לפיטורין ועד לזכויות בגיל הפרישה. על מנת לשנות או לקבוע גיל מדוייק, יש להגיש בקשה למשרד הפנים, מגובה בראיות המעידות על גילו של האדם.

גם כאשר אדם מבקש לשנות את שמו או את שם ילדיו, עליו להגיש בקשה למשרד הפנים. במקרים בהם משרד הפנים מסרב לשנות את השם, ניתן לפנות לבית המשפט על מנת לבקש לשנות את השם.

ייצוג משפטי בהליכי משפחה

בשורה התחתונה, לא משנה מה ההליך המשפטי בתחום המשפחה אותו אתם מבקשים לנהל, לבחירת עורך הדין לענייני משפחה תהיה משמעות עצומה על חייכם.

עורך דין לענייני משפחה מומלץ באמת הוא עורך דין שקשוב לצרכים שלכם, זמין לסייע לכם, ויעשה את כל הניתן כדי להוביל אתכם להישגים והצלחות בהליכים המשפטיים.

מס הכנסה
כיצד לבחור עורך דין מקצועי לענייני מס הכנסה?

נקודת ההתחלה במרדף אחר עורך דין מיסים מקצועי היא הכרת הצרכים שלך. האם אתה נתקל בבעיות מס מסוימות שדורשות פתרון? האם אתה מחפש עורך דין לענייני מס הכנסה שיכול לספק לך ייעוץ מס שוטף? התשובה לשאלות אלה תספק לך כיוון טוב להתחלה.

חשיבות הייעוץ המשפטי עם עורך דין תאונות דרכים

לצערנו הרב מדי שנה, תאונות הדרכים במדינת ישראל מותירות אחריהן נפגעי תאונות דרכים רבים, כאשר מספר רב של נפגעי תאונות הדרכים כלל אינם מודעים לזכויות שמגיעות להם מכוח חוק הפלת"ד ועוד חוקים כמו לדוגמא ישנם מקרים שתאונת דרכים תחשב גם תאונת עבודה, כאשר באירועי תאונות דרכים אלה נפגעי תאונות הדרכים יש זכות